A SION Nevelőszülő Hálózatról

A Csillaghegyi Evangélikus Egyházközség és az Örökbefogadó és Nevelőszülőkért Alapítvány 2007. január 15-én együttműködési és megbízási szerződést kötött a

SION Nevelőszülő Hálózat

létesítésére és közös működtetésére.

A megállapodás alapján a Csillaghegyi Evangélikus Egyházközség a SION Nevelőszülő Hálózat fenntartója az Örökbefogadó és Nevelőszülőkért Alapítvány pedig a SION Nevelőszülő Hálózat működtetője.

A Csillaghegyi Evangélikus Egyházközség SION Nevelőszülői Hálózatának székhelye, az egyházközség címe: 1038 Budapest, Mező u. 12.

Az együttműködő felek megállapodása szerint a fenntartó egyházközség feladata a Hálózat működtetéséhez szükséges normatív állami támogatás és a kiegészítő egyházi támogatás igénylése, folyósítása, a Hálózat szabályszerű működésének biztosítása, illetve ellenőrzése. A működtető szervezi a Hálózat szakmai munkáját és irányítja a napi működést.

A SION Nevelőszülői Hálózat szalmai vezetője: Dr. Szilágyi Júlia, a működtető Örökbefogadó- és Nevelőszülőkért Alapítvány alapítója.

Az intézmény képviseletét az intézmény szakmai vezetője és a fenntartó képviselői (lelkész és felügyelő) látják el.

A SION Nevelőszülő Hálózat az állami gyermekvédelmi gondoskodásban lévő gyermekek családi nevelését biztosítja.
Alapfeladatai:
- kiskorú gyermekvédelmi gondoskodásban lévő gyermekek családban történő nevelése, gondozása,
- gyermekvédelmi gondoskodásban lévő, speciális ellátást igénylő gyermekek nevelése,
- gyermekvédelmi gondoskodásban lévő különleges ellátást igénylő gyermekek nevelése,
- utógondozói ellátásban részesülő fiatalok ellátása.

Az intézmény az egyházközség tulajdonában álló önálló jogi személyként működik.

Az intézmény férőhelyeinek száma: 60 fő, melyből átlagos ellátást kap: 35 fő, különleges ellátást igényel: 20 fő, utógondozói ellátott: 5 fő. A gyermekekről 18-20 nevelőszülő gondoskodik. A gyermekek és a nevelőszülők száma folyamatosan változik

A Hálózat alapítója az alapító okiratban az intézmény működésére vonatkozóan elfogadta a Magyarországi Evangélikus Egyház 2005. évi VIII. törvényének "Az egyház intézményeiről" előírásait.

A gyülekezet- és templomépítő alapítványról
TEMPLOMÉPÍTÉS
ÉS A TEMPLOM